Supaprastintas jaučio uodegų troškinimo būdas, skirtas gurmanams – tinginiams

Pirmiausia ir svarbiausia  –  gauti jaučio uodegų. Tinka ir karvių. Tiesą pasakius, aš jų neskiriu.

Uodegos pasižymi tuo, jog ten daug tvirto raumens, o sąnariuose  –  kremzlių, o gerai ištroškinta mėsa įgauna nei su niekuo nesulyginamą puikų skonį ir tekstūrą. Kaip sakoma: kartą paragavęs  –  negali sustot!

Uodegas ruošti galima įvairiai, ypač daug receptų atkeliavo iš Ispanijos ir to regiono žemių, tačiau aš pats asmeniškai uodegas nuolat gaminu “supaprastintai”, tai yra, preciziškumo čia nerasta, tačiau patiekalas gaunasi tikrai skanus ir nepakartojamas.

Galėčiau tai pavadinti patiekalu tinginiams.

Taigi, mums reiks (4 porcijoms):

Uodegos  –  apie 1  –  1,5 kg.

Sauso raudono vyno  –  apie 350 ml.

Vandens  –  1 stiklinės.

Riebalų  –  tinka paršo taukai, sviestas. Reiks mažiausiai 2 didelių šaukštų.

Svogūnų  –  2 vnt.

Pastarnoko  –  1 didesnio vnt.

Saliero šaknies  –  kiek nori.

Morkų  –  3  –  4 vnt.

Druskos  –  pagal skonį.

Pipirų kvepiančių  –  5 žirnelių.

Pipirų juodųjų  –  5 žirnelių.

Lauro lapų  –  3 vnt.

Rozmarino  –  poros šakelių, galima ir džiovinto.

Čiobrelių  –  pusės šaukštelio.

Žalumynų  –  petražolių ar salierų žaliųjų dalių pundelio.

Atrodo, kad čia daug ingredientų, tačiau viską galima supaprastinti ir dėti tik tų daržovių, kurių turite ar čia paminėtas keisti kitomis. Aš, pavyzdžiui, sezono metu vietoj morkų dedu daug moliūgo. Svarbiausia čia  –  uodegos, vynas ir svogūnai, o visa kita tik fantazijos reikalas.

Gamyba

Ištirpinu riebalus ir ant jų pakepinu jaučio uodegos slankstelius. Pakepinu iš abiejų pusių, po to  ant viršaus suverčiu visas nesmulkiai sukapotas daržoves (jos vis tiek suvirs ir pereis į padažą), užpilu vyną, vandenį, pasūdau, sumetu pipirus, lauro lapus, sukapotus žalumynus.

Užverdu, sumažinu ugnį iki minimumo ir palieku troškintis. Maždaug po 3 valandų patiekalas gatavas.

Žinoma, žinoma, prieskonius ir žalumynus galima mesti prieš pačią pabaigą, tačiau šiuo atveju aš jums aprašiau būtent tinginišką patiekalo ruošimo būdą. Bandžiau tai ne kartą, o bandžiau ir kitaip  –  bent aš ir mano artimieji didelių skonio pokyčių nepajutome, tad, nematau jokio reikalo papildomai terliotis…

Kol mėsa troškinasi, galima pasiruošti garnyrą  –  pasidaryti kokių nors žalių salotų (kopūstai, burokėliai, morkų salotos), o organizmą rekomenduočiau sušildyti taure gero vyno 🙂

Skanaus!