Čili paprikėlės tyrame alyvuogių aliejuje

Tyras alyvuogių aliejus  – puikus produktas, kurio pagalba galima patiems pasigaminti įvairių skanių ir sveikatai naudingų aliejaus variantų. Žinoma, galima pirkti parduotuvėse, tačiau pačio gamintas produktas visada bus mielesnis ir, garantuotai, sveikesnis, nes patys žinosite, kokias sudedamąsias dalis panaudojote. 

Viena tokių kombinacijų  – tyras La Chinata alyvuogių aliejus su aštriosiomis čili paprikėlėmis. Tokia kombinacija labai populiari Viduržemio jūros regiono šalyse, turi itin pikantišką skonį, pagrinde naudojama, kaip priedas prie rizoto, įvairioms pastoms, jūrų gėrybių skaninimui, gali būti naudojama padažui ar net kepimui.

Šis mišinys, maža to, kad skanus pats, visiems kulinariniams gaminiams prideda netikėtai malonių skonio natų, o taip pat skatina virškinimą, tuo pačiu   – ramina audringus virškinimo sutrikimus.

Kapsicinas, esantis paprikėlėse, malšina migreną bei reumatinio artrito sukeltus skausmus. Taip pat stiprinamas patiekalo skonis (pilnumas), nededant į patiekalą papildomu kaloringų ingredientų. Turtingas beta karotinu, kuris kraujuje virsta vitaminu A ir padeda kovoti su infekcijomis. Paprikėlės garsėja, kaip gera priemonė pagirių palengvinimui, o taip pat   – kaip galingas afrodiziakas. Nepamirškite, kad visos naudingos medžiagos, esančios daržovėse (tuo pačiu ir čili paprikėlėse), daug geriau įsisavinamos, kai vartojamos kartu su riebalu, šiuo atveju – su tyru alyvuogių aliejumi.

Pasigaminti aliejų nesudėtinga, tačiau reikia žinoti keletą dalykų. Ką tik pagamintas produktas bus gana švelnaus skonio, tačiau ilgainiui taps vis aštresnis, todėl prieš vartodami, būtinai paragaukite. Rinkitės tik kokybišką aliejų, o taip pat svarbu atsirinkti kokybiškas paprikėles.

Kaip pasigaminti čili aliejų?

Jums reikės:

Puodelio La Chinata tyro alyvuogių aliejaus;

dviejų šaukštelių smulkiai kapotų čili pipirų;

2  – 3 čili paprikėlių;

papildomą aromatą suteiks kelios česnako skiltelės.

Gaminimas

Metaliniame nedideliame inde iki vidutinės temperatūros įkaitinkite 2 šaukštus alyvuogių aliejaus. Suberkite kapotas paprikėles, taip pat sumeskite likusias čili paprikėlių ankštis. Maišykite ir kepinkite, kol pradės po truputį čirkšti  – maišykite dar 1 – 2 minutes. Neperkepinkite! Supilkite likusį aliejų ir palaukite, kol jis truputį sušils, tačiau ne per daug. Nuimkite nuo ugnies ir palikite, kad aliejus atauštų iki kambario temperatūros. Supilstykite į stiklinius indelius, kuriuose prieš tai jau subėrėte česnako skilteles. 

Skanaus!

3 thoughts on “Čili paprikėlės tyrame alyvuogių aliejuje

 1. RImantas

  FB papildinys neleidžia pasidalinti grupėse nuo puslapio…

  1. Tikras Riebus Maistas

   Labai atsiprašau, kad iškilo tokia problema. Jei nesunku, kopijuokite straipsnio url nuorodą ir kelkite į FB. Bandysiu kuo greičiau viską ištaisyti.

  2. Tikras Riebus Maistas

   Problema jau ištaisyta, dėkoju, kad pranešėte apie ją 🙂