Karališkai skanus paštetas ir paprastų produktų (receptas)

Lakštingala negali nečiulbėti!

Šį kartą jūsų lakštingala, jei tiksliau – lakštingalas, o jei dar tiksliau – tai aš, žadu pasidalinti pašteto receptu. kuris paliko tokį įspūdį (ne receptas, o paštetas), kad norisi jį įsiamžinti ir nuolat gamintis. Labai skanu. Žiauriai skanu. Be galo skanu!

Nors dėl skonio nesiginčyjama, vis tik drįsčiau teigti, kad mėsavalgiams šis paštetas turėtų labai patikti. (pradžiai susitariame, kad “a.š” – arbatinis šaukštelis, o “v.š” – valgomasis šaukštas)

O jo pagaminui reiks štai ko:

500 g vištos kepenėlių (aš ėmiau su širdimis ir tai skonio tikrai nesugadino);

200 g sviesto;

2 didelių svogūnų;

2 a.š. garstyčių padažo;

2 a.š malto muskato;

pipirų ir druskos (pagal skonį);

4 v.š. brendžio arba konjako, arba netgi degtinės (naudojama pašteto gamybai, o ne vartojama jo gaminimo metu);

5 v.š. saldžios grietinėlės

pusė apelsino sulčių.

Kepimo inde (gilioje keptuvėje) ištirpiname kokius 100 g sviesto (iš akies, čia tikslumas nereikalingas) ir kepiname kubeliais supjaustytus svogūnus. Kai jie gražiai pageltonuoja, o tai reiškia, kad karamelizavosi, sumetame prieš tai nuo kepenėlių atskirtas ir smulkiai supjaustytas širdis. Jei įsigijote kepenėlių be širdžių, tai metate kubeliais pjaustytas kepenėles. Beje, kol neužmiršau – dėl svogūnų. Labai svarbu, kad jie gražiai pageltonuotų, išleistų sultis, net kiek paruduotų, ir visa tai – ne ant per daug didelės ugnies. Karamelizuoti svogūnai bet kokiam patiekalui suteikia nepakartojamai malonų skonį ir aromatą, todėl niekada nepatingėkite juos teisingai apkepinti. IMG_20160821_104711

IMG_20160821_104612

Pakepinus širdis (kokias 5 minutes), suverčiame kepenėles. Maišome. Kepenėlės su svogūnais kepinamos dar apie 10 minučių. Tada į kepimo indą sumetame muskatą, druską, pipirus, garstyčias. Viską gerai išmaišome ir indą nukeliame nuo ugnies.

Dabar supilame grietinėlę, alkoholį ir pusės apelsino sultis. Įmetame dar apie 30  g sviesto. Viską išmaišome, ištirpiname sviestą. Tada visą tą mūsų aromatingą košę suplakame blenderiu. Gauname vientisą, “paštetinę” masę.

Sukrauname į indelį, kuriame laikysime paštetą. Po to išlydome likusį sviestą ir atsargiai, per sietelį išpilame ant pašteto viršaus. Tokiu būdu pašteto paviršiuje susidarys apsauginis riebalų sluoksnis, kuris, beje, taip pats skaniai ir valgosi 🙂

Kiek atvėsusį paštetą įdedame į šaldytuvą. Kai atšals – puolame valgyti.

Daug kas mėgsta dar šiltą paštetą, tačiau asmeniškai man šį norą čiulbėti ir paskelbti receptą, sukėlė būtent šaltas paštetas. Buvau įkvėptas jo nuostabaus skonio, o dabar, rašydamas- iškvėpinėju.

Įkeliu kelias nuotraukas, kurios nėra labai gražios. Gal būtų gražu paštetas, užteptas ant baltos duonos, deja, tokios namuose neturiu, todėl fotkinau “gryną” produktą.

Skanumas – neišpasakytas. Sakoma, kad nebūtina naudoti visus ingredientus, arba juos galima kiek keisti – tada kiekvieną kartą gausite vis kitokį, tikėtina, kad labai gerą, skonį.

Skanaus!

P.S. Jei patinka geras maistas, junkitės prie facebook grupės Tikras riebus maistas!

Saulius Veržikauskas

 

Komentuokite