Silpnai rauginti agurkai per 5 valandas!

Dėmesio! Mus pradėjo atakuoti visoks daržų ir sodų gėris, tad mes turėtume išmokti deramai atsikirsti. Šį kartą papasakosiu apie agurkus: kaip greitai ir be skausmo paprastą žaliauodegį paversti paraugintu skanėstu. Ir tam reikalui pilnai pakaks… 5 valandų!
Svarbu ir tai, kad nereiks gaminti jokio rasalo, o viską atliksime sausai.
Taigi, pradžiai mums reikia:

Skanių, jaunų ir traškančių žaliauodegių (agurkų) – 1 kg
Česnako – 1 galvutės
Druskos – 1 valgomasis šaukštas
Žalumynų ir prieskonių: krapų, serbentų ir vyšnios lapų, krieno šaknies ar lapų, 2 – 3 žirnelių kvepiančiojo pipiro. Jei kam patinka, dar gali pasiruošti baziliko ir čili pipiro.
Dviejų plastikinių maistinių maišelių

agurk1

Agurkus gerai nuplauti, galiukus – nupjauti. Tai – svarbu, jei nenupjausite galiukų, agurkai taip greitai nepasisūdys. Nedideliais gabalėliais supjaustyti česnako skilteles. Agurkus, česnaką, žoles ir prieskonius sudėti į maišelį, užberti druska. Maišelį užrišti, gerai pakratyti, kad visi ingredientai pasiskirstytų kuo tolygiau. Po to viską įdėti į dar vieną maišelį, taip pat užrišti. Tai daroma iš atsargumo sumetimų: jei pro pirmąjį maišelį pradės sunktis skystis ir pasklis kvapas, jūs 5 valandų neišlauksite ir agurkus sukirsite jau po valandėlės 🙂

Maišelį palikite virtuvėje, lai viskas bręsta ir gaminasi kambario temperatūroje. Jei virtuvėje šilta, agurkėliai pasigamins kiek greičiau, jei vėsoka – kiek lėčiau.
Aromatinguosius agurkėlius galima nesmarkiai nuplauti vandeniu, kad sustotų visi sūdijimosi ir rūgimo procesai. Taip jie ilgiau išlaikys gerą skonį.
Beje, maišelius su agurkais galima nuolat pakratyti (sakykim, kas valandą), taip jie geriau “aromatizuosis” ir skonis pasiskirstys tolygiau.

Gatavus agurkus padėkite į šaldytuvą, tačiau su valgymu per daug į naktį netempkite – geriausią šį skanėstą suvalgyti per dieną – dvi.

agurk2

Agurkus galima paruošti ir stiklainyje. 1 litro stiklainiui reikia:
Agurkų (kiek telpa)
Česnako – 1 galvutės
Krapų
2 valgomųjų šaukštų druskos

Stiklainį užtaisyti agurkais, česnaku, krapais ir druska, uždaryti plastmasiniu dangteliu ir stipriai kelias minutes kratyti. Kol pavargsite. Po to viską palikite kambario temperatūroje ir po 5 valandų agurkėliai gatavi.

Taigi, tiek to ir vargo: pasūdai, pakratai, palauki ir viskas. O jau po to valgai su bulvėmis, mėsyte ar grynus, be nieko.Na, o jei kalbėtume apie užkandą, tai, ko gero, gerenės ir nerastume 🙂

Saulius Veržikauskas

Komentuokite