Sausainiai su obuoliais, kvepiantys mano vaikyste ir mama…

Seniai seniai, kai dar buvau visai nedidukė mergaitė, ypatingų savaitgalių proga mama kepdavo stebuklingus sausainėlius..  Pamenu, kaip barstydavau cukrų ir cinamoną, kaip sukdavau glajų, tačiau tešlos recepto, aišku, neatsiminiau…

Ir štai – vartydama mamos receptų sąsiuvinius radau jį! Tiesą pasakius, gan ilgai delsiau sausainukus kepti.. labai nesinorėjo nuvilti savo vaikystės prisiminimų…bijojau, kad išties jie ne tokie skanūs, kaip tada atrodė…Nuoširdžiai bijojau :)))ina

Vieną dieną susiėmiau ir… vos tik iškepiau šiuos sausainius, aplankė tooookie prisiminimai, toookios spalvos, tokie pojūčiai, visų smulkmenų nei aprašyt nei išpasakot… Namai pakvipo vaikyste… Prieš akis kaipmat išniro Mamos rankos, kočiojančios tešlą, jos miltuota prijuostė, kvadratiniai skardiniai raudonai-juodai-baltai dryžuoti cukraus ir kiek mažesnis cinamono indeliai… molinė puodynė miltų, ..pjaustytų ruduojančių obuolių kvapas… baltas emaliuotas, gerokai aptrintas dubuo su pieštais grybais, kupinas obuolių žievelių ir sėklų.. Girdžiu ir Mamos balsą.. viskas taip ryšku ir tikra, lyg vyktų ne prieš 35 metus, o šiandien priešpiet…

Jie skanūs, jie kvapnūs..tobuli :))))

Jums reikės maždaug 4 obuolių
Cukraus
Malto cinamono

Tešlai:
200 g margarino kepiniams
200 g grietinės
450 g miltų
2 kiaušinių trynių
druskos

Į dubenį su persijotais miltais įtarkuokite margariną, supilkite grietinę, trynius, įberkite žiupsnelį druskos, viską gerai išminkykite iki vienalytės “kočiojamos” masės.
Paruoštą tešlą BŪTINAI bent kelias valandas reikia palaikyti šaldytuve. Aš laikau pernakt. Bandžiau laikyti ir trumpiau. Patikėkite, skirtumas juntamas.

Taigi,kai jau susiruošite kepti, nulupkite obuolius ir padalinkite kiekvieną jų į 8 dalis (skilteles), atidžiai išvalykite sėklalizdžius.
Išėmus tešlą iš šaldytuvo, plonai ją iškočiokite, apibarstykite cukrumi bei cinamonu ir supjaustykite maždaug 3 cm juostomis. Kiekvieną skiltelę apvyniokite tešlos juosta (cukraus ir cinamono sluoksnis lieka vidinėje tešlos pusėje) ir atidžiai užspauskite savo vyniojimo meno pradžią ir pabaigą, kad kepdami obuoliai netrykštų lauk.

Būsimus sausainukus suguldykite į kepimo popieriumi išklotą skardą (sutalpinu į vieną) ir kiškite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepkite maždaug 30 – 35 minutes, kol gražiai paruduos.

Kol sausainiai kepa, paruoškite glajų – vieną likusių baltymų (vieno gal ir pritrūks, bet dviejų bus aiškiai per daug..) išplakite su cukraus pudra ir kakavos milteliais (galite ruošti ir baltą glajų be kakavos). Cukraus pudros kiekio tikrai nepasakysiu.. Beriu iš akies ir plaku, kol masė tampa vienalytė bei lengvai tystanti nuo šaukšto.

Iškeptus sausainius aptepkite paruoštu glajumi ir palikite ramybėje, kol pilnai atauš (bus sunku, tačiau tai vienas iš nedaugelio gaminių su obuoliais, kurie šalti yra skanesni)..

Murkiu iš malonumo :)))
Kaip stipriai buvau jų pasiilgusi…
Kaip stipriai pasiilgau Mamos…

Ina Felt Pauliukonienė

Parašykite komentarą